Könyves fronton sajnos, nincs sok mesélnivalóm, ez az év nem az olvasásról szólt, hanem rengeteg-rengeteg munkáról, és házfelújításról. Igen, mi is beleugrottunk. Na, arról heteket tudnék mesélni, hogy milyen katasztrofális, a szaki hiány, a csúszó határidők, a nehézkes ügyintézés, és az árak! Az árak! Na, de hagyjuk.
20 könyvet sikerült végül elolvasnom, az utolsót éjfél előtt kb. 10 perccel, és kicsit csaltam, mert sok oldalt csak átfutottam, amúgy untam is.
Az első olvasmány Sarah Addison Allen A varázslat tava volt, és elég semmilyen kis könyv volt a szerző általam olvasott másik két könyvéhez képest.
Az utolsó pedig Maros András: Két-három dán, amitől teljesen mást vártam, a fülszöveg félrevisz, nyomokban tartalmaz humort, de amúgy meg baromi nyomasztó sok helyen.
Nem emlékszem igazán kiemelkedő olvasmányra, de ami tetszett:
Böszörményi Gyula: A Barnum-rejtély - szerintem hozta a sorozat színvonalát.
Chris Colbert: A Grimm Warning (A Land of Stories 3. része) - igazán kár, hogy magyarul a 2. rész után elakadt, pedig olyan jó kis sorozat.
Katherine Arden: A boszorkány éjszakája (Északi erdő 3. rész) - kicsit ugyan sok volt már Vászja szenvedéséből, és inkább 2/3 happy end lett a vége, mint rendes happy end, de elégedett voltam a lezárással, el tudtam fogadni Vászja sorsát.
Robert Galbraith: Zavaros vér (Strike 5. rész) - erős kétségeim voltak a hossza miatt, és úgy egyáltalán nem tudom elfogadni az ezeroldalas könyvek létjogosultságát (:D), de végül kellemesen csalódtam.
Jessica Townsend: Kámforkór - Morrigan Crow nagy dobása (Morrigan Crow 3.) - a legjobban ez a rész tetszett eddig, szépen fejlődik a sorozat.
Jodi Taylor: Második esély (St. Mary krónikák 3.) - hozta a szokott színvonalat, igazi élmény volt.
Amitől többet vártam:
Betrix Potter összes meséi - nekem túl egyszerű volt, bár szeretem a meséket, és rettentő szájbarágósak néhol. A rajzok nagyon bájosak voltak, szívesen élnék ez alapján arrafelé.
Jennifer Lynn Barnes: Örökösök viadala - szerelmi háromszög, sőt, négyszög, vagy hány szög, már nem is emlékszem, ne! :D Azért folytatni fogom, mert a rejtély része izgalmas.
Maurice Leblanc: Arsene Lupin - Az úri betörő - kiskamasz-kamaszkoromban biztosan jobban élveztem volna, most kevés volt. Nem rossz, de kevés.
T. J. Klune: Ház az égszínkék tengernél - egész addig szenvedtem vele, míg rá nem jöttem, hogy a természetfeletti szálnak nincs jelentősége, itt a másság és a fejlődéstörténet a lényeg, utána már tetszett.
J. K. Rowling: A karácsonyi malac - Rowling már nem az én szerzőm. Bár nem volt rossz, de kicsit túltolja a borzalmakat, meg a társadalomkritikát (gyerekkönyvben? minek? :O), sok már. A végére azért megszerettem, és külön tetszett, hogy nem a várható vége lett, de mégis megnyugtató.
"Citromkák":
Nagyon rossz élmény nem volt, de szájhúzogatós igen.
Bram Stoker: Drakula - erről írtam bejegyzést, nem is akarok többet mondani.
Douglas Adams: Dirk Gently holisztikus nyomozóirodája - mi volt ez a keszekusza baromság?
Újévi fogadalmam nincs, semmi értelme. :D Majd lesz, ami lesz. :) Nyugodtabb estéket, és több pihenést szeretnék, és hogy valahogy kicserélődjenek az ablakok és lerakódjon a laminált padló a házban, mire hazaérek este. :D Sok esélyt nem látok rá, de hátha. ;)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése